O klubu

Rukometni klub Neretva Jablanica je osnovan 01.06.2010 godine. Trenutno klub ima 60 članova različitih uzrasta: seniorki, kadetkinja i cicibanki koji aktivno treniraju i takmiče se u nekoliko liga.

Rang mlađe djevojčice igraju Ligu Hercegovine, a seniorke Prvu ligu Federacije BiH. Osvajači smo Lige Hercegovine u sezoni 2012/2013 za kadetkinje.
Ove godine klub se takmiči u više kategorija. U sezoni 2014/2015 takmičimo se u Prvoj ligi Federacije,dok  seniorke, mladje kadetkinje i kadetkinje igraju Ligu Hercegovina.

U dosadašnjim takmičenjima klub je osvojio 13 pehara i 7 medalja.

Svake godine Rukometni klub "Neretva" Jablanica organizuje turnir povodom godišnjice postojanja. Ove godine RK Neretva Jablanica priprema brojna iznenađenja na turniru koji će biti međunarodnog karaktera.

Više fotografija potražite na linku foto galerija.